18 TL Değerindeki Oyun Steam İle Ücretsiz

0
82

Piyasaya çıkış tarihi 3 Eylül 2017 olan Citadale – The Legends Trilogy oyunu, Steam bünyesinde an itibariyle tamamen ücretsiz olarak yayınlandı. Normal fiyatı 18 Türk Lirası olmasına rağmen, oyun yöneticileri tarafından oyunun indirme ve oyuncu sayısının artırılması hedeflenerek, kısa süreliğine tamamen kar oranı olmayacak şekilde hizmet veriliyor.

2D oyun seven milyonlarca insan için üretildiği öne sürülen oyunda eski tarz platform uygulaması tasarımı bulunuyor. Bağımsız bir yapım şirketi tarafından geliştirilirken, 10 ila 15 yıl önceki dönemin konsol oyunlarından ilham alındığı da net olarak görülüyor. Zombiler, vampirler de dahil olmak üzere pek çok farklı canavara karşı mücadele vermeniz ve haritada sona kadar gitmeniz gerekiyor.

Kısa Süreli İndirim Yapılacak

Çok kısa sürede bitirilemeyecek kadar uzun hikayeye sahip olması, her bir zindanda ve dövüş ortamında onlarca farklı rakiple karşılaşılması, oyunun artı yanları arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra özellikle Mario gibi bir harita geçiş sürecinin olması, sadece dar alanda sağ, sol, yukarı ve aşağı yönlü hareketlerle düşük efektli dövüş sahneleri de beklenen hissiyatı sunmuyor. İndirim süresinin bir ay veya daha uzun bir süre olmayacağı biliniyor. 2D, nostalji oyunlarına ilgi duyan herkes tarafından Steam oyun indirme sayfasında “Citadale” araması yapılması yeterlidir.

Ücret Ödenmeden İndirilebiliyor

Plug in Digital tarafından yapımı tamamlanan oyunun an itibariyle 0 TL ile satışa sunulması, binlerce oyuncunun da hiç oynamadıkları bu oyuna yönelmesini sağladı. Kısa süreliğine ücret talep edilmeden dağıtımı yapılacak olan oyunun eski platform türündeki havayı yakalamak için kullandığı ses efektleri, hikaye modunu heyecanlı hale getiriyor.

Nostalji Oyuna İlgi Oldukça Fazla

Yeni oyunları oynamaktan sıkılan, eski temalara ve grafiklere dönerek çok daha fazla eğlenmek isteyen bir kitle bulunuyor. Bu kitlenin ihtiyacının karşılanabilmesi için üretilen Citadale – The Legends Trilogy gibi bilgisayar oyunları ile geniş bir kitleye erişilebiliyor. Oyunun grafiklerinin son derece düşük kalitede olması, piksel piksel çözünürlüğünün olması da oyunun çok kısa süre içerisinde indirilerek, otomatik olarak kurulabilen sistemden faydalanılmasını sağlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here