Antalya’da Bankaya Silahlı Soygun Girişimi

0
67

Antalya Konyaaltı Caddesi’nde bir bankaya silahlı soygun girişiminde bulunuldu. Üzerinde iki silah bulunan ve bankayı soymak isteyen şahıs, çalışanları “üzerimde bomba var” diyerek korkuttu. Silahlı soygun girişiminde bulunan ve henüz kimliği belirlenemeyen şahıs polis ekipleri tarafından ikna edilerek gözaltına alındı.

Antalya’da özel bir banka gün içerisinde soygun korkusu yaşadı. Kimliği henüz belirlenemeyen ve 50-55 yaşları arasında olduğu düşünülen bir şahıs, üzerinde iki silahla bankaya girdi. Banka çalışanlarına “üzerimde bomba var, uzak durun” diyen zanlı banka içerisinde büyük paniğe yol açtı. Çalışanların uyarı butonuna basmasıyla birlikte bir anda bankayı polisler kuşatırken zanlı ikna edilerek gözaltına alındı.

Silahlı Soygun Girişimi Paniğe Yol Açtı

Antalya İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerine öğlen saatlerinde silahlı banka soygunu ihbarı yapıldı. Konyaaltı Caddesi Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan bir özel bankaya soygun girişiminde bulunulurken, zanlı iki silahıyla çalışanları tehdit etti. Ayrıca şahıs banka çalışanlarını üzerinde bomba olduğunu söyleyerek korkuttu. Bu sırada bankanın güvenlik görevlisini yere yatıran ve silahını alan şahıs, bankadaki müşterilere dışarı çıkmaları talimatını verdi. Ayrıca zanlı güvenlik görevlisi ve mutfak görevlisini içeride bırakarak kapıyı içeriden kilitledi.

Gelen bilgilere göre şahıs banka çalışanlarından herhangi bir şekilde para talep etmedi. Ayrıca çalışanların da dışarı çıkmasını isteyen zanlının tavırları olayın bir şaka olabileceğini akıllara getirdi. Yapılan ihbarla birlikte çevreye çok sayıda özel harekat ekibi sevk edilirken şüpheli şahıs emniyet güçlerine teslim oldu.

Özbek asıllı olduğu belirlenen Jamoliddin Orziev’in, eşi üzerinden ev kredisi çektiği ve bankaya en son dün uğradığı tespit edildi. Normalde ikametgahı Ankara’da olan şahsın sorgulaması devam ediyor.

Edinilen bilgilere göre şahıs, para çalmak için değil, dolandırıldığından dolayı dikkat çekmek için böyle bir girişimde bulunmuş.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here