Audi, E-Tron Modellerinde Menzil Artıracak

0
27

Audi, ilk başta Avrupa pazarında piyasaya sürdüğü elektrikli aracı E-Tron ‘un gün aktarma organlarını güncellemişti. Şirket şimdi de elektrikli SUV kategorisine giren modeli için Amerika’da menzil artırma çalışmaları yapmak istiyor.

Almanya’nın en güçlü otomobil üreticilerinden birisi olan Audi, geçen sene yalnızca Avrupa pazarı için ürettiği E-Tron modellerinde yeni bir güncelleme yapmıştı. Şirket, bu kez de Amerika’da satışa çıkardığı elektrikli SUV modelleri için düğmeye bastı. Araçlar ilk etapta hem yazılım hem de donanım güncellemesi alacak. bunun yanı sıra güç aktarma organları da güncellenerek aracın daha fazla yol kat edebilmesi sağlanacak.

Bilindiği üzere Avrupa versiyon E-Tron modellerinde bir güç aktarma iyileştirmesi yapılmış ve böylelikle araç çok daha fazla menzil kat edebilme kapasitesine erişmişti. Ayrıca Mühendislerin yaptıkları çalışma sonucunda akü kapasitesinin kilidini artırmanın güvenliğe olumsuz etki etmeyeceği ortaya konulmuştu. Bu noktada çalışmalar yapan Audi, Avrupa’daki E-Tron’ların kapasitesini 83,6’dan 86,5’e yükseltmişti. Böylelikle araç daha uzun mesafe alarak kullanıcıya kolaylık sağlamıştı.

Yeni Güncellemeler Beğeni Topladı

Audi’nin E-Tron modelinde batarya kapasitesinin artmasıyla birlikte daha fazla yol almak mümkün hale gelmişti. Şirket şimdi de aracın fren sistemini tamamen değiştirdi ve güç aktarma organlarına tekrardan ayar yaptı. Aynı zamanda hem arka hem de ön motora sahip araçta sürüş modunda ön motor deaktif hale getirildi. Böylelikle aracın daha tasarruflu çalışması sağlanmış oldu.

Güncellemeleri Avrupa pazarı için yapan ve kullanıcıların beğenisini toplayan Audi, şimdi de Amerika pazarındaki elektrikli SUV araçları için aynı güncellemeleri getiriyor. Böylelikle gelişmiş sistemiyle Audi’nin Amerika pazarında daha iddialı hale gelmesi beklenmekte.

Bu arada gelen haberler, Audi’nin 2020 başında Amerika’da güncel elektrikli SUV’u pazara sunacağını ortaya koyuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here