Chrome Gizli Modunda Açık Tespit Edildi

0
143

Gizli mod kullanarak web siteleri arasında sörf yapan kişiler, Google Chrome gizli moduyla ilgili pek çok sorunla karşılaştıklarını ifade ediyorlardı. Bu durumun üzerinde durmaya başlayan şirket tarafından özellikle gizli moda çok sayıda web sitesi tarafından, bu moda giriş yaptığı tespit edilenlere karşı daha fazla baskı yapıldığı görüldü.

Web Siteleri İncognito Modunu Tespit Ediyor

Normal girişlerde sadece bir kez üyelik için bildirim gelirken, bazı web sitelerinde üyelik panelinden çıkılması hatta web sitesinde üye olmadan gezilmesi dahi engellenebiliyordu. Hem internette gezinme sürecini zorlaştıran hem de aslında gizli moda web sitelerinin de haberdar olduğunu gösteren bu durumla ilgili Google, çalışmaların başlatıldığını duyurdu. 30 Temmuz tarihinden itibaren web sitelerinde İncognito modonun tespit edilemeyeceği, bu girişlerden ortaya çıkan mağduriyetlerin ortadan kaldırılacağı belirtildi.

Google 76 İle Açıklar Kapatılacak

Google 76 olarak tanımlanan versiyonun dünya genelinde yayınlanacağı tarih olarak 30 Temmuz tarihi açıklandı. 30 Temmuz günü, tüm Chrome versiyonlarından web sitelerine gizli mod ile giriş yapılmak istenmesi durumunda ortaya çıkan baskı ve aşırı pop up reklamların engellenmesi sağlanacak. Uzmanlar tarafından Google Chrome ile ilgili gizli moddaki temel sorunun FileSystem Framework bünyesinde olduğunun tespit edildiği açıklandı. Bu açıklamanın ardından, şirket tarafından yeni güncellemeyle birlikte tüm girişler için güvenlik ve kullanım açıklarının ortadan kaldırılacağı vurgulandı.

Normal girişlere kıyasla gizli modla giriş yaptığı tespit edilen erişimler için sistem bünyesinde normalden çok daha fazla reklam çıkarıldığı veya üyelik zorunluluğu getirildiği görüldü. Ayrıca normal girişlerde sitelerdeki içeriklerin görüntülenebiliyor olmasına karşın, gizli modla yapılacak erişim faaliyetlerinde herhangi bir verinin kullanıcıya yansıtılmadığı siteler olduğu da tespit edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here