Elektrikli Araçlar Birleşik Krallığı Sallamaya Başladı

0
63
Elektrikli Araçlar Birleşik Krallığı Sallamaya Başladı
Elektrikli Araçlar Birleşik Krallığı Sallamaya Başladı

Maliyetleri azaltmak, karbon emisyonuyla ilgili özel önlemler alınmasının sağlanabilmesi için elektrikli araçlar son derece önemli hale geldi. Birleşik Krallık tarafından milyonlarca vatandaşının kullanabileceği, son derece hızlı üretilebilen ve düşük maliyetli ürünler tasarlanıyor.

Elektrikli araçların Birleşik Krallık için alınan kararlarla birlikte sadece 10 yıl içerisinde piyasaya sürüleceği rakam 10 milyonu aşkın olacak. Vatandaşların zamanla çok daha hızlı benimseyebilecekleri bir süreç belirlendiği için, uygun fiyatların belirleneceği araçlar sayesinde mobil şarj istasyonlarıyla hızlı şarj olanağından yararlanılabiliyor.

Aktif 37 Milyon Araç Bulunuyor

Aktif olarak kullanılan, herkesin yoğun ilgi gösterebileceği araç türünün oluşturulabilmesi amacıyla çok uzun süreli reklam faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi gerekiyor. Benzinli araçlardan vazgeçilmesi ve çok daha yüksek performans elde edilebileceğinin anlaşılması için vatandaşların elektrikli araçları denemesi için ortam oluşturulması gerekiyor.

Birleşik Krallık genelinde vatandaşların aktif olarak kullanımda olan araçlarının toplamı 37 milyon olarak kayıtlara geçirildi. Bu nedenle hem verimliliğin artırılması hem de doğanın dengesini olumsuz etkilemeyecek yapıya sahip araçların temin edilebilmesi gerekiyor. Petrol tüketiminin vatandaşlar tarafından azaltılmasını destekleyecek olan otomobil piyasası, ülkenin kalkınmasını da çok daha hızlı hale getirecek.

2030’a Dek 11 Milyon Elektrikli Araç Olacak

Park ve şarj istasyonlarının kurulması için yeni tekniklerin değerlendirildiği Birleşik Krallık genelinde ortak bir girişimde bulunulmaya hazırlanıyor. Hükümetler tarafından Birleşik Krallık genelinde petrol ağırlıklı araç kullanımı yerine, sadece 10 yıl içerisinde toplam araç oranının 3’te 1’i oranında elektrikli araç üretilecek.

Vatandaşlar için hem çok daha düşük maliyetli hem de daha uygun fiyatlarla satışa sunulabilecek şekilde hizmet düzenlemelerinin yapılması planlanıyor. Musk çevresindeki bölgede yapılan çalışmalar, ülke genelindeki tüm vatandaşların elektrikli taşıtlara ilgi gösterebileceğini gösterdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here