FETÖ’ye Büyük Darbe.. 64 Gözaltı

0
73

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ), mensuplarından 2009 Polis Koleji Giriş Sınavı sorularını aldıkları belirlenen 64 kişi için gözaltı kararı çıkarıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın FETÖ operasyonları devam ediyor. 2009 yılında bu terör örgütü tarafından çalınan Polis Koleji Giriş Sınavı sorularının sır perdesi aralanırken, soruları FETÖ mensuplarından aldığı iddia edilen 64 kişi gözaltına alındı. Başsavcılık, yaptığı açıklamada şüphelilerle ilgili gözaltı kararı verildiğini ve 24 ilde operasyonların sürdüğünü belirtti.

Ayrıca Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 64 kişiyi gözaltına almasıyla birlikte 2009 yılı Polis Koleji Giriş Sınavı sorularını ele geçiren 310 kişinin hepsi hakkında işlem yapılmış oldu.

Başsavcılık talimatıyla harekete geçen Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’nin 24 farklı ilde eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonla 26 şüpheliyi kıskıvrak yakalandıkları da gelen bilgiler arasında. Bu arada gözaltı kararı bulunmasına rağmen henüz yakalamayan zanlılar için çalışmaların yürütüldüğü de ifade ediliyor.

Peki Ne Olmuştu?

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) , başta üniversite sınav soruları olmak üzere polis koleji, ALES, KPSS ve bunun gibi ÖSYM tarafından yapılan soruları çalmış, uzun yıllardır bu yapılanma içerisinde yer alan öğrencilere vererek devlet içerisinde büyümeye çalışmıştı.

Özellikle 2008, 2009, 2010 ve 2011’de yapılan pek çok sınavda aynı duruma rastlanırken, ilgili kurumların araştırmalarına devam ettiği ve kısa bir süre içerisinde soruları çalan ve çalınan sorulardan istifade eden kişileri yakalayacakları belirtiliyor.

Sınav sorularının çalınması o dönem sınava giren pek çok kişiyi mağdur etmiş ve FETÖ’cülerin devlet içerisine sızmasına sebep olmuştu. 2016 yılı hain darbe girişiminden sonra hızlanan çalışmalarla sınav sorularını çalan kişilerin büyük bir bölümü yakalandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here