iPhone Boykotuna 38 Bin Kişi Katıldı

0
127

iOS işletim sistemine sahip cihazlarda özellikle 2018 yılında ortaya çıkan yavaşlatma süreci, Android işletim sistemi bulunan ürünlerin yavaşlatılmadığı bilgileriyle büyük bir haber haline geldi. Özellikle Apple markasının her bir güncellemede ve yeni cihazda bir önceki versiyon için daha fazla yavaşlama sorununa neden olabilecek kodları kullandığıyla ilgili detaylar öğrenildi. Kurum tarafından da bu sürecin kabul edilmesiyle birlikte, bir yıldan uzun süredir iPhone modelleri için boykot yapan kişi sayısı on binlerle ifade edilmeye başlandı.

Güncellemelerle Cihazların Yavaşladığı Kabul Edilmişti

Güncellemelerin bir telefon için her seferinde daha fazla donma sorununa sebebiyet vermesi, özellikle Apple gibi bir marka için son derece büyük bir olaydır. Müşterilerine kontrollü eskitme işlemleriyle cihazları için uzaktan müdahale etmeye başlayan ve yeni telefonlara geçmeleri için zamanla ürünlerini kalitesizleştiren bir sistem kurulduğu öğrenildi.

Doğal olarak başta Apple kullanıcıları olmak üzere, markayı seven sevmeyen herkes tarafından Apple için boykot paylaşımları yapılmaya başlandı. Şirketin bu tarz çalışmaları ortadan kaldırmak için girişimlerde olduğu belirtilse de, en az 38 bin kişi tarafından tüm ürünler boykot edildi.

Samsung’a Geçenlerin Oranı %18

Yapılan incelemelerle birlikte, iPhone cihaz kullanırken bir anda bu markadan vazgeçen ve Android işletim sistemini seçenekler üzerinden hesaplamalar yapıldı. iPhone kullanmak yerine farklı markaların cihazlarını satın alan kişilerin sayısında son dönemde toplamda 38 bin kişinin kaydına ulaşıldı.

Özellikle cihaz sahiplerinin neredeyse tamamının iPhone cihazlar yerine Samsung’u tercih edeceği düşünülüyordu. Bu durumun aslında düşünüldüğü gibi olmadığı ve iOS işletim sistemi yerine Android işletim sistemine geçen kişilerin sadece %18 oranındaki kısmının Samsung cihazlarını satın aldığı öğrenildi. Geri kalan %82 oranındaki kısım ise Huawei gibi pek çok farklı markayı tercih ettiğini bildirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here