PlayStation 5 Detayları İlgi Topluyor

0
86
PlayStation 5 Detayları İlgi Topluyor
PlayStation 5 Detayları İlgi Topluyor

Sony, reklam ve oyun üretim süreciyle ilgili daha düşük bütçeyle çok daha kaliteli işler üretmek istediğini duyurdu. Şirketin akıllı telefonlardaki ufak mobil oyunlardaki etkiyi fark ettiği, oyun türlerinde kaliteyi artırırken oynanabilirliği de özelleştireceği öğrenildi. Konsolun satılmasına neden olabilecek, tamamen PlayStation konsol türüyle özdeşleşmiş ürünlerin tasarlanmak istendiğine vurgu yapıldı.

PlayStation 3 ve PlayStation 4 oyunlarının bir kenara atılacağı anlama gelmediği de eklendi. Geriye dönük tüm uyumluluk işlemlerinin gerçekleştirileceği, nostaljik oyunlardaki heyecanın ve verimliliğin yeni konsolda da elde edileceği öne sürüldü. Konsolla ilgili tüm açıklamalar, ilerleyen yıllarda konsolun milyonlarca satış rakamına ulaşma ihtimalinin yükselmesini sağlayacaktır.

3D Ses Desteği ve Geriye Dönüş Uyumluluk

3D ses desteği ve geriye dönük uyumluluk özellikleri, konsolun dikkat çekici detayları arasında yer alıyor. Ayrıca Radeon Navi GPU’nun kişiselleştirilmiş yapıya sahip özel yapısıyla konsolda bulunacağı da açıklanan bilgiler arasında yer alıyor. 8 çekirdeğe sahip olan AMD Ryzen 7nm işlemci ise performansı en üst düzeye çıkaracak PS5 özelliklerinden biri olarak görülüyor.

8K Video Çıkış Desteği Bulunacak                

Video çıkış sürecinde müşterilerine 8K görüntü kalitesi sunacağı belirtilen PlayStation, her oyun için istenen performansın alınmasını destekliyor. Oyuncular tarafından oyunlardaki tüm detayların karartılmış veya düşük çözünürlükle görülmesinin önüne geçilmesi için, özel stüdyolar yerine doğrudan sektörün devlerinden yardım alınacak.

Geçmişe kıyasla çok daha düşük bir bütçeyle çalışmak ve çok daha geniş kitlelere erişmek isteyen şirket, özellikle de piyasadaki en yüksek görüntü kalitesini ve işlemci verilerini sunacağını belirtiliyor. Diğer tüm konsol oyunlarının asla sunamayacağı gizli bir özelliğinin de bulunduğu duyuruldu. Oyuncular tarafından merakla beklenen bu özelliği Ray Tracing desteği olduğu tahmin ediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here