PlayStation 5’in İlk Oyunu Belli Oldu

0
58

Kullanıcılar PlayStation 5’i heyecanla beklerken yeni konsol hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz gün gerçekleştirilen The Game Awards 2019 etkinliğinde Sony, PlayStation 5’in ilk oyunun açıkladı.

Gerek Türkiye gerekse de dünya genelinde heyecanla beklenen PlayStation 5’in ne zaman çıkacağı bilinmezliğini korurken bu konsolda oynanabilecek ilk oyun belli oldu. Ünlü oyun şirketi Gearbox, PlayStation 5’te yayınlayacağı oyunla alakalı duyuru yaptı ve Godfall ‘ın 2020 yılında PlayStation 5 ile uyumlu şekilde çıkacağını açıkladı.

Şirketten gelen bilgilere göre third person (üçüncü şahıs) bakış açısıyla oynanacak Godfall, doğrudan yakın dövüşe odaklı. Ayrıca PlayStation 5’in ilk oyunu olma özelliğini taşıyan Godfall’ın Epic Games Store üzerinden bilgisayar kullanıcılarıyla buluşacağı da gelen haberler arasında.

PlayStation 5 İçin Bekleyiş Sürüyor

Şirket konuya dair net bir açıklamada bulunmasa bile tahminler 2020’nin son çeyreğinde PlayStation 5’in tanıtılacağı üzerine yapılıyor. Dolayısıyla Godfall’ın bu tarihlerde çıkacağını söylemek mümkün hale geliyor.

Counterplay tarafından geliştirilen ve Gearbox’ın üstlendiği oyun, PlayStation 5’e farklı bir hava katacağa benziyor. Gearbox’ın CEO’su Steve Gibson da dünyayı eğlendirme görevlerini başarıyla gerçekleştirmeye devam edeceklerini aktardı. Bu arada Gibson ve bazı Gearbox yetkililerinden alınan bilgilere göre Godfall PS4’te oynanamayacak.

Godfall’ın İlk Tanıtımı Yayınlandı

PlayStation’ın resmi YouTube hesabı üzerinden Godfall’ın ilk tanıtım videosu yayınlandı. RPG türündeki oyun ayrıca farklı modlarıyla oyun severlerin şimdiden ilgisini çekmeyi başardı. Yayınlanan 91 saniyelik video binlerce kişi tarafından görüntülenirken tanıtımın olumlu katkı sağladığını söylemek mümkün

Bu arada bazı iddialara göre PlayStation 5’i satın alan kullanıcılara Godfall oyunu ücretsiz olarak verilecek. Bu sayede hem Gearbox’ın satış rakamlarını artırmak istediği hem de daha fazla kullanıcıya ulaşmayı planladığı konuşuluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here