PUBG’nin Klavye İhtiyacı Minimuma İniyor

0
95

Gerek dünyada gerekse de Türkiye’de binlerce kullanıcının vazgeçilmez oyunlarından birisi haline gelen PUBG’nin yapımcıları, oynanabilirliği kolaylaştırmak için güncellemelere devam ediyorlar.

Hem bilgisayardan hem de mobil üzerinden oynanabilen PUBG, dünyada milyonlarca kullanıcı kitlesine sahip olmayı başarmış ve adından sıklıkla söz ettirmişti. Standart bir Battle Royale oyunu olan PUBG için geliştirmeler devam ederken şirket, güncellemelerle oynanabilirliği daha da kolaylaştırmak istiyor. Ayrıca PUBG’nin sahibi olan şirket dışında bazı özel firmalar da oyun için yazılım geliştirmelerini sürdürüyorlar.

Son olarak Çinli Hard Disk Service Life Technology Crotch Hong Co şirketi, PUBG için bir yazılım gerçekleştirdi. Eğer yeni yazılım tüm testlerden başarıyla geçerse klavye kullanımı oyunda minimuma inmiş olacak.

PUBG Klavye Kontrollerinin Azalması Hedefleniyor

Çinli yazılım şirketinin PUBG için çalışmaları devam ederken yeni teknoloji sayesinde artık oyuncuların klavye kullanımları minimuma inecek. Şirket, OpenVINO teknolojisiyle oyuncuların kafa hareketlerini algılayacak. Böylelikle oyuncular PUBG’de kendilerini hareket eden bir karaktere dönüştürebilecekler. Ayrıca yeni yazılım klavye işlemlerinin bir kısmını da yapabilecek.

Basit bir şekilde anlatmak gerekirse oyuncu kafasını çevirdiğinde karakter de kafanın çevrildiği bölüme bakacak. Bunun yanı sıra baş eğildiği takdirde karakter direkt olarak oturacak.

Çinli yazılım şirketi bu çalışmalarını yalnızca PUBG için değil, CS-GO, DOTA 2 ve LoL gibi oyunlar için de sürdürüyor.

İlerleyen Günlerde Kullanıcı İle Buluşacak

OpenVINO teknolojisini kullanan bu yazılım kısa süre içerisinde kullanıcı ile buluşacak. Böylelikle PUBG severler kendilerini oyunun içerisinde bulabilecekler. Bu arada yapılan açıklamaya göre yeni teknoloji şimdilik Core i5-9600KF işlemcilerinde uygun olacak. Kısacası bu yazılımı farklı bir işlemcide kullanmak mümkün değil.

Şirket, ilerleyen günlerde farklı işlemciler için de bu yazılımın desteğini sunabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here