Sosyal Medyanın Etkisiyle Estetiklerde Artış Görüldü

0
66
Sosyal Medyanın Etkisiyle Estetiklerde Artış Görüldü
Sosyal Medyanın Etkisiyle Estetiklerde Artış Görüldü

Vücudundan memnun olmayan, belirli bölgelerin değişmesini isteyen insan sayısı her dönem için çok yüksek seviyedeydi. Özellikle de sosyal medyada düzenli olarak paylaşım yapan, milyonlarca kişiye hitap edenlerin çok düzgün hatlara sahip olması için çaba sarf eden ekiplerin olması, estetiklerde artışa yol açtı. Gençler tarafından rol model alınan kişiler genellikle sosyal medya fenomenleri olduğu için, pek çoğunun özellikle burun, ve göz altı torbaları için doktorlara başvurduğu görülüyor.

Halkın %60’ı Sosyal Medya Kullanıyor

Kısa süre içerisinde yayılan akıllı telefonlar, artık sadece gençlerin elinde bulunmuyor. Her yaş grubundan insanın elinde bulunan akıllı telefonlara birkaç saniye içerisinde sosyal medya uygulamaları indirilebiliyor. İndirilecek olan aplikasyonlarda güzel fotoğraflarının bulunmasını isteyen kişiler, özellikle çeşitli mekanlarda profesyonel fotoğraf çekimleri yaptırıyorlar.

Normalde herhangi bir sağlık problemi veya fiziki kusuru bulunmayan her yaş grubundan insan ise özellikle mutsuzluk yaşadıkları için estetik hekimlerine başvuruyor. Doktorlara en çok başvuranların başında ise, fotoğraflarda güzel çıkmadığını düşünerek burun için estetik yapılmasını isteyen kişiler yer alıyor.

Photoshop İle İşlem Sonrası Durum Gösteriliyor

Doktorlar tarafından Photoshop da dahil olmak üzere pek çok program kullanılarak, hastanın ameliyat öncesi ve ameliyat sonrası durumlarıyla ilgili sunumlar yapılıyor. Özellikle sağlık problemlerinin olmadığı, nefes alma veya solunumu etkileyebilecek herhangi bir durumla karşılaşılmadığı sürece ameliyatlar önerilmiyor.

Yaşam kalitesini düşüren, kişinin memnun olmamasına yol açabilecek her türlü durum için doktor tarafından öneri getiriliyor. Sadece hastanın ne istediği değil, doktorun tedaviyi neden yapacağı ve gerekli olup olmadığı gibi durumlara da dikkat edilmesi gerekiyor. Hastaların sadece fiziksel sorun gördükleri ve psikolojik yıkımların gerçekleştiği durumlarda tedavinin dokulara hasar verilmeyecek şekilde yapılması sağlanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here