Twitter’dan Şaşırtan Yatırım

0
41

Twitter’ın kurucularından olan Jack Dorsey, resmi Twitter hesabı üzerinden bir tweet paylaştı. Dorsey, şirketin Blusky adlı verilen bir ekibi fonladığını ifade etti. Sosyal medya için standartlaştırma çalışmaları yapan ekibi fonlandığını tekrarlayan Dorsey’in bu çıkışı şaşkınlık yarattı.

Dünyada en fazla kullanıcısı olan sosyal medya platformlarından birisi olan Twitter’ın merkezileşmemiş standart geliştirmeleri için BlueSky şirketine destek vermeye başladığı ilan edildi. Jack Dorsey tarafından yapılan resmi paylaşım ile artık bu konuda Twitter’ın nasıl bir tutum içerisinde bulunduğu daha net ortaya konuluyor.

Mimar, mühendis ve ekseriyetle tasarımcılardan oluşan bağımsız ekibi fonlamaya başladıklarını duyurdu. Bluesky adı verilen bu ekibin temel amacı merkezileştirilmemiş standartları bulmak.

Jack Dorsey Açıklamalarda Bulundu

Yeni standardın azılı bir müşterisi haline gelmek için çaba sarf ettiklerini belirten Jack Dorsey, eskiye göre Twitter’ın çok daha merkezi konumda bulunduğunun altını çizdi. Böylelikle şirket, yanlış bilgilendirme ve istismar gibi konularda küresel politikalardan hiçbir şekilde etkilenmiyor.

Özellikle merkezileşme anlamında sorunları olduğunu ciddi şekilde dile getiren Jack Dorsey, blockchain gibi teknolojilerin merkezileştirilmemiş yaklaşım bakımından çok kıymeti olduğunun altını çizdi. Ayrıca Twitter tarafından fonlanan ekibin yalnız çalışmayacağı da yine Twitter’ın CEO ‘su tarafından duyuruldu.

Geliştirmenin yıllar alacağını ve bir sonuca ulaşmak istediklerini ifade eden Jack Dorsey, böylelikle kişisel güvenliğin sağlanacağını ve özgür ifade hakkının herkese ait olacağını belirtiyor. Tabii ki pek çok Twitter kullanıcısı Jack Dorsey tarafından verilen bu vaade şimdilik kuşkucu yaklaşmakta.

2022 Hedefleniyor

Gelen haberlere göre çalışmaların 2022 yılında istenilen sonuca ulaşması bekleniyor. Böylelikle Jack Dorsey ‘in hayal ettiği Twitter çok daha kullanılabilir ve keyifi hale gelecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here