Ünlü Youtuber PewDiePie Video Yayınlamayı Bırakıyor

0
69

Youtube’da 102 milyon aboneye ulaşan ve bu konuda kırılması zor bir rekora imza atan PewDiePie, video yayınlamayı bırakıyor.

Kendisini geliştiren ve Youtube’un en çok takip edilen hesaplarından birisi haline gelen PewDiePie, bazı sorunlarla yüzleşmeye devam ediyor. İsveçli YouTuber Felix Kjellberg’in sahibi olduğu kanal dünya çapında ilgi görürken kanalın kurucusu Felix Kjellberg’in başı bazı suçlamalarla dertte. Özellikle evi soyulan ve ırkçılık suçlamalarıyla karşı karşıya kalan Kjellberg’in App Store’da bulunan oyunu da davalar nedeniyle yayından kaldırılmıştı.

Alınan bilgilere göre üst üste gelen olaylardan çok sıkılan ve bir çıkış yolu arayan Felix Kjellberg, çareyi ara vermekte buldu. Başarılı Youtube yayıncısı, fazlasıyla yorulduğunu ve bir süre boyunca video atmayacağını sevenlerine duyurdu.

T-Series’e Geçilmesi Psikolojisini Bozdu

Bazı iddialara göre PewDiePie kanalının sahibi olan Felix Kjellberg’in psikolojisi T-Series kanalına geçilince bozuldu. Uzun bir süre en çok takipçisi olan Youtube kanalı unvanıyla yoluna devam eden PewDiePie sonrasında T-Series kanalına geçilmiş ve fark iyice açılmıştı. Güncel verilere göre PewDiePie’ın 102, T-Series’in ise 120 Milyon takipçisi bulunuyor.

Felix Kjellberg’in bu olaydan sonra iyice soğuduğu ve kafa dinleyerek kendisini motive edeceği ortaya atıldı.

Çocuklara kötü örnek olmakla suçlanan ünlü Youtuber, sevenlerine ara verme konusunda bir açıklamada bulundu. Kendini yorgun hissettiğini dile getiren Kjellberg, kullanıcılarının anlayışlı olmalarını beklediğini söyledi. Bunun yanı sıra aldığı kararın kesin olduğuna dikkat çeken Felix Kjellberg, bir müddet video paylaşmayacağını da sözlerine ekledi.

Felix Kjellberg uygun bir zamanda Youtube’dan neden uzaklaştığını herkese açıklayacağını da aktardı.

Suçlamalardan dolayı oldukça bunalan ve kendisini bir süre inzivaya çekeceği bilinen YouTuber’ın en azından Şubat 2020’ye kadar video paylaşması beklenmiyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here