Vivo Y90 Fiyatı ve Teknik Özellikleri Açıklandı

0
92

Dünyanın dört bir yanında Çin çıkışlı şirketlerin yayınla girişimlerinin hız kazanmasıyla birlikte, Vivo da kendini dışarıya açmayı başaran şirketler arasında yer alıyor. Çıkardığı yeni telefon olan Y90 isimli model için resmi teknik özellik ve fiyat açıklamalarında bulunuldu. Boyutu, RAM ve dahili depolama alanı özellikleriyle piyasadaki çoğu telefonun gerisinde kalsa dahi, fiyat performans olarak kıyaslama yapıldığında genel kullanıma uygun bir cihazdır. Vivo Y90 modelinde teknik özelliklere ve dünya genelindeki satış fiyatına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Çinli Şirket Teknik Özellikleri Açıkladı

Çin menşei bulunan ürünlerin genel olarak Amerika Birleşik Devletleri bünyesinde çok fazla ilgi görmediği biliniyor fakat diğer ülkelerde talep her zaman için bir hayli fazladır. Cihazın teknik özelliklerinin duyurulmasıyla birlikte 2 GB RAM, 32 GB dahili depolama alanı, Android 8.1 Oreo işletim sistemi, 4 çekirdekli MediaTek Helio A22 işlemci bulunacağı bilgilerine ulaşılmıştır. Ayrıca en dikkat çekici özelliği ise 6.22 inç ekran boyutu olan cihazın HD+ 1520 x 720 piksel bir model olması da genel ihtiyaçlar için uygun olmasını sağlıyor.

Vivo 790 Satış Fiyatı Belli Oldu

Son derece ucuz bir cihaz olması nedeniyle, başta yonga seti ve RAM – dahili bellek yapısıyla birlikte aslında çok da yüksek performans istemeyenler için uygun olacağı görülüyor. 117 Dolar gibi bir hayli düşük fiyata sahip olması, piyasadaki son dönemde çıkan telefonların yaklaşık beşte biri fiyatıyla çok sayıda satılabileceğinin düşünülmesini sağlıyor.

Sadece aşırı ucuz olması nedeniyle değil, günlük kullanımda çok yüksek performans beklemeyenlerin uzun süre boyunca rahatlıkla kullanabileceği cihazlar arasında gösterilmeye başlanmıştır. Türkiye’de satışa çıkıp çıkmayacağı henüz tam olarak bilinmemesine rağmen, satılacağıyla ilgili bir duyuru yapıldığı taktirde minimum 1100 Türk Lirası olması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here