Whatsapp 3D Touch İle PP Kaydetmeyi Kaldırdı

0
73

Dünya genelinde WhatsApp kullanıcılarının sayısının 1,5 milyarı aşmış olması nedeniyle, her yapılan yenilikte çok sayıda kişi doğrudan etkilenebiliyor. Tüm detayların her bir durum göz önünde bulundurularak bildirilmesi gereken sistemle birlikte, milyonlarca kişinin kullandığı bir özelliğin kaldırılması da büyük tepkilere yol açabiliyor. Whatsapp tarafından yapılan sürüm güncellemesiyle ilgili faaliyetlerde, birkaç özelliğin sistemden tamamen kaldırılacağı ve yerlerine yenilerinin ekleneceği bilgisine ulaşıldı.

Stalk Yapanlara Kötü Haber

Sevdiği kişilerin fotoğraflarını 3D Touch özelliğiyle ekran görüntüsü alan kullanıcılar için kötü bir durum ortaya çıktı. Yeni sürümle birlikte artık WhatsApp bünyesinde profil fotoğraflarının 3 D Touch özelliği kullanılarak temin edilmesi mümkün olmayacak. Güncel sürümlerde bu duruma yönelik yeni çalışmaların uygulanacağı öngörülürken, hangi işlemlerin yapılacağıyla ilgili detaylı açıklamalarda bulunulmadığı için çok sayıda tahmin ortaya atılıyor.

WhatsApp Sürümü İçin Yeni Buton Getirildi

Sağ üst köşede yer alacak olan butonla birlikte, WhatsApp uygulamasının güncel olup olmadığıyla ilgili bilgi sahibi olmanız kolay hale geliyor. Mobil uygulamanın yeni çalışmalarla birlikte çok kolay bir şekilde güncellenebilir yapıya sahip olması sağlanırken, ayrıca direkt olarak verilerin korunması için de önlem alınmıştır. Doğrudan Play Store üzerinden değil, sadece uygulamanın sürüm yenileme işlemlerini kendi bünyesinde öğrenme olanağına sahip olacaksınız.

WhatsApp ile ilgili bir diğer yenilik ise bu platformun pek çok farklı hesapla eş zamanlı olarak yönetilebilir olmasıyla ilgili işlemlerdir. Bu sayede hem kendi kişisel numaranız için hem de iş veya farklı kayıtlı numaralarınız üzerinden eş zamanlı olarak farklı kişilerle iletişime geçebileceksiniz. Gerekli hazırlıklar sürdürülüyor fakat henüz nasıl bir kullanım yapısına sahip olacağıyla ilgili net bir bilgi bulunmuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here