Whatsapp Karanlık Mod Çıkış Tarihi Açıklandı

0
53

Daha önce Instagram ve Twitter bünyesinde milyonlarca kişinin faydalandığı karanlık mod, 1 milyardan fazla kullanıcıya sahip olan Whatsapp tarafından da tercih edilmeye başlanacak. Bu sayede özellikle gece kullanımlarında sürekli olarak gözlerin ağrımasına yol açan problemler ortadan kaldırılarak, her zaman için uygulamalardan yararlanılması mümkün olacak. Whatsapp karanlık modunun hangi ay ve gün geleceği bilinmediği için, bu konuda güncel duyurunun çıkış gününden önce yapılacağı düşünülüyor.

Kısa Süre Önce Instagram Geçiş Yapmıştı

Güvenli, kullanışlı, kısa süre öncesinde Instagram bünyesinde herhangi bir yazılım sorunu oluşmaksızın değerlendirmeye uygun yapıya sahip olacak şekilde karanlık mod kullanılması sağlanmıştı. Bu sayede gece veya gündüz fark etmeksizin günün her döneminde Instagram üzerinden tüm faaliyetlerinizi aynı şekilde, donma veya kullanım problemleri olmadan gerçekleştirebiliyordunuz.

Whatsapp üzerinden de mesajlaşma, video veya fotoğraf çekme, sohbet süresince mesajların okunabilir olması, temalarla uyumlu olması için girişimlerde bulunulmaya devam ediliyor. Özellikle chat programında hem arka plan hem de mesajların yazı stillerinin değerlendirilmesi, gece modu nedeniyle mağduriyet oluşmasının önüne geçilmesi sağlanıyor.

Sonraki Güncellemede Gelmesi Bekleniyor

Karanlık modun gelmesi için bir yıl daha beklenmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Özellikle karanlık modla ilgili ilk bilgilerin Whatsapp için özel olarak 2.19.294 güncellemesiyle birlikte gelmesi nedeniyle, sonraki güncellemede mutlaka detaylı bir şekilde çalışılacağı biliniyor.

Güvenli, kullanışlı ve pratik bir yapıya sahip olması, chat programında karanlık modun yer almasının nasıl bir sonuç ortaya çıkaracağının değerlendirilmesi gerekiyor. Bu nedenle hem güncellemede kodlar yazılırken güvenlik açıklarının oluşmasının engellenmesi gerekiyor hem de göz yormayacak şekilde kullanışlı yapıya sahip olması isteniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here